КултураКултура.Портал

„Ана Каренина“ на Пројковски победник на „Денови на Нушиќ“ во Смедерево

Претставата „Ана Каренина“ според романот на Толстој, во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски, а во продукција на Новосадско народно позориште, е прогласена за најдобра на 39. Театарски фестивал „Денови на Нушиќ“ во Смедерево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close