БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Анастасиадис задоволен што Мицотакис го покрена кипарското прашање на средбата со Бајден

Претседателот на Кипар Никос Анастасиадис изразил задоволство што на средбата на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со американскиот претседател Џо Бајден било покренато и кипарското прашања, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close