0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Анализа: Политичарите присутни на социјалните медиуми само кога сакаат нешто да соопштат, мислењата од граѓаните речиси се неважни

Од вкупно 120 пратеници, 115 биле присутни на најмалку еден социјален медиуми во 2021 година. Носителите на извршната власт – Претседателот и Владата во целост биле онлајн, а бројот на активни градоначалници на социјалните медиуми пораснал за три споредено со 2020 година и изнесува 80 од вкупно 81.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close