СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Амнести интернешнл ги затвора двете канцеларии во Хонг Конг

Одлуката, која ја донесовме со тешко срце, беше донесена поради Законот за национална безбедност во Хонг Конг, што им оневозможи на организациите за човекови права во Хонг Конг слободно да работат без страв од сериозни реакции на владата, изјави Ањхула Синг Баис, шефица на Меѓународниот комитет на Амнести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close