Свет.Слајдер

Амнести интернешнал: Украинската армија ги загрозува цивилите со поставување воени бази во училиштата и болниците

Украинската армија ги загрозува цивилите со поставување воени бази во училиштата и болниците и со напади од населени места со цел да се потисне руската инвазија, соопшти денеска невладината организација Амнести интернешнал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close