СветСвет.Слајдер

Амирабдолахиан: Укинувањето на санкции може да се постигне со итен договор

Иран сака укинување на сите санкции во процес што може да се провери, изјави денеска шефот на иранската дипломатија Хосеин Амирабдолахиан, три дена пред продолжувањето на нуклеарните преговори во Виена

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close