0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Американски разорувач се обидел да навлезе во руски територијални води

Американски брод разорувач Чејфи денеска се обиде да навлезе во руски територијални води во Јапонско Море, но беше спречен од русиот противподморнички брод на Тихоокеанската флота „Адмирал Трибуц“

Back to top button
Close
Close