СветСвет.Портал

Американски пратеници пристигнаа на Тајван, 12 дена по посетата на Ненси Пелоси

Делегација американски пратеници денеска пристигна во Тајван, 12 дена по посетата на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, која предизвика незадоволство на Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close