СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американски медиуми: Американците стравуваат дека по укинувањето на абортусот можат да им бидат загрозени и други права

Можноста дека пресудата од 24 јуни ќе има многу поголема примена од самата забрана за абортус е централниот аргумент на тројцата либерално настроени судии во американскиот Врховен суд, посочува американскиот конзервативен весник, кој нагласува дека многу правни експерти сметаат дека Ро против Вејд е посебен случај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close