БизнисБизнис.Портал

Американските технолошки гиганти треба да земат дел од расходите за изградба на европските телекомуникациски мрежи

Американските технолошки гиганти треба да земат дел од расходите за изградба на европските телекомуникациски мрежи бидејќи голем дел од сообраќајот се должи на нив, соопштија извршните директори на Дојче Телеком, Водафон и 11 други големи европски телекоми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close