0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американските конгресмени се противат на продажбата на авиони „Ф-16“ на Турција

Во писмото до Бајден и американскиот државен секретар Антони Блинкен, 11 членови на Претставничкиот дом изразија „длабока загриженост“ поради најновите наводи дека Турција ќе нарача 40 нови авиони „Ф-16“ и 80 комплети за модернизирање на постојните авиони од истиот тип .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close