СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американскиот Сенат усвои предлог на Републиканците што е против задолжителна вакцинација за приватни фирми

Сенатот на САД, во кој мнозинството имаат Демократите, ја прифати мерката предложена од Републиканците со која би се поништила одлуката на претседателот Џо Бајден да воведе задолжителни вакцини или тестирања во приватни компании.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close