0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американскиот регулатор ја одобри вакцината Фајзер за деца постари од пет години

Во Соединетите Американски Држави вакцината против коронавирус „Фајзер/Бионтек“ ќе биде достапна за деца на возраст од пет до 11 години.

Back to top button
Close
Close