СветСвет.Слајдер

Американскиот пратеник за Иран утре во Париз на разговори за нуклеарната програма на Техеран

Специјалниот пратеник на САД за Иран Роберт Мели утре ќе се сретне со британски, француски и германски дипломати во Париз за да разговараат за прекинатите напори за обнова на разговорите со Техеран за иранскиот нуклеарен договор од 2015 година, потврдија денеска три дипломатски извори, пренесува Аксиос.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close