Дописници СветОстанатоСпорт

Американска скијачка исчезнала на експедиција на планина во Непал

Американската професионалка во алпско скијање, Хилeри Нелсон се води за исчезната во експедиција на Непал, соопшти еден од нејзините спонзори, компанијата „Норд фејс“, јави денеска Си-ен-ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close