Скопје

Американската амбасадорка Брнз и градоначалникот Ганиу го промовираа плоштадот „Вудро Вилсон“ во Општина Чаир

Како резултат на збратимувањето со градот Стаунтон во американската држава Вирџинија, денеска во Општина Чаир беше промовиран плоштадот што го носи името на 28-от американски претседател Вудро Вилсон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close