СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американската администрација најави забрзано протерувањена на мигрантите од Тексас

Американската Влада (администрација) по критиките од републиканците и барањето за  преземање акција од страна на демократите, денеска соопшти дека со авиони ќе го забрза протерувањето на околу 15.000 мигранти, особено Хаиќани, кои неколку дена се собрани под еден мост во Тексас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close