СветСвет.Портал

Американец кој тврдеше дека плаќал заразени да лижат предмети во продавници заврши во затвор

Еден човек од Тексас беше осуден на повеќе од една година затвор за ширење лажни информации поврзани со Ковид-19 на социјалните мрежи.

Back to top button
Close
Close