0_Спорт.ПорталКошарка

Американецот Абром нов кошаркар на Куманово

По ангажирањето на Владимир Мирковски за нов тренер, македонскиот кошаркарски прволигаш Куманово донесе засилување и во играчкиот кадар, потпишувајќи договор со Американецот Декуан Абром.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close