Дописници МКДОпштество

Амбасадор Марковски се сретна со српскиот амбасадор Вукчевиќ

Македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски во просторите на амбасадата имаше билатерална средба со новиот српски амбасадор во Тирана, Слободан Вукчевиќ, објавија од Aмбасадата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close