СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Амбасадорот на Авганистан во ОН одби да се обрати пред светските лидери

Амбасадорот на Авганистан во Обединетите нации се откажа од обраќањето пред светските лидери на Генералното собрание, изјави портпаролот на ОН.

Back to top button
Close
Close