Дописници СветПолитика

Амбасадорот Марковски се сретна со новоизбраниот албански претседател, Бегај

Македонскиот амбасадор Данчо Марковски денеска оствари протоколарна средба со новоизбраниот претседател на Република Албанија, Бајрам Бегај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close