Тенис

Алкарас замена за Надал во Дејвис купот

Покрај Алкарас, во шпанската репрезентација која ќе настапи во Дејвис купот од 25 ноември до 5 декември се и Пабло Карењо Буста, Роберто Баутиста Агут, Фелисијано Лопез и Марсел Грањолерс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close