ОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Алкалоид сигурен на стартот на машкиот Европски куп во шах

Воведното коло на 35. Европски клупски куп во шах во машка конкуренција донесе очекувани резултати и висок триумф на првиот фаворит за титулата, скопски Алкалоид, кој со 5:1 го совлада Лундс од Шведска.

Back to top button
Close
Close