СветСвет.Портал

Али Хамнеи ги прекори арапските земји поради помирувањето со Израел

Арапските земји, кои минатата година ги нормализираа односите со Израел, „направија грешка“ и мора да ги поништат тие потези, изјави денеска иранскиот врховен лидер Али Хамнеи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close