Локални избори 2021Политички партии

Али Ахмети: Никогаш нема да ве разочарам

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети им се заблагодари на сите граѓани за поддршката на вчерашните локални избори каде уште еднаш се докажа дека Демократската Унија за Интеграција е најголемата албанска политичка сила во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close