Политички партии

Алијанса за Албанците: Протестот во Тетово не е организиран од албанската опозиција

Престанете да изигравате жртва. Коалицијата Алијанса на Албанците и Алтернатива отсекогаш ги има почитувано и вреднувано  достоинтсвото и важната улога на жената албанка. Од друга страна, јавноста добро е запознаена који се тие кои ги имаат обезвреднувано и навредувано  албанските мајки и жени.  Корупцијата и криминалот не можете да ги задскриете со родовата еднаквост и неоснованата улога на жртва.  Вие треба да сносите одговорност за загинатите мајки, татковци и млади луѓе во модуларната болница во Тетово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close