Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Алијанса за Албанците отвори општински изборен штаб во Тетово

На првиот ден од кампањата за локалните избори партијата Алијанса за Албанците отвори општински изборен штаб во партиското седиште во Тетово. Претседателот на партијата Зијадин Села посака добра кампања на сите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close