0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономијаОпштество

Алити: Во јавната администрација нема да има мартовска плата помала од загарантираната минимална

Министерот за информатичко општество и јавна администрација Адмирим Алити вели дека во април во јавната администрација нема да биде исплатена минимална плата под законски загарантираната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close