ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Алиев: Сакаме мировен договор со Ерменија

Азербејџан сака нормализирање на односите и потпишување на мировен договор со Ерменија, изјави азербејџанскиот претседател Илхам Алиев на средбата со литванскиот колега Гитанас Науседа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close