СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Алжирската крајбрежна стража спаси 13 мигранти од потонат брод

Алжирската крајбрежна стража вчера спаси 13 илегални мигранти од потонат брод и извлече четири беживотни тела, соопшти денеска Министерството за одбрана на Алжир

Back to top button
Close
Close