БалканДописници Свет

Албански државјанин уапсен во Бразил, баран со меѓународна потерница од Франција, но бил баран и од Северна Македонија

Полицијата во Бразил уапсила албански државјанин баран со меѓународна потерница издадена од Франција за трговија со дрога а бил баран и од Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close