БалканДописници Свет

Албанските граѓани најбројни баратели на азил во ЕУ од земјите во регионот

Летните месеци од оваа година бележат рекордно зголемување на бројот на баратели на азил од Албанија во земјите на Европската унија, со што и понатаму се најбројни споредено со земјите од регионот,  пренесува Ора њуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close