БалканДописници Свет

Албанскиот претседател разочаран од одлуката на Уставниот суд за локалните избори

Шефот на албанската држава, Илир Мета е разочаран од одлуката на Уставниот суд, кој се прогласи за ненадлежен околу уставноста на локалните избори, одржани на 30 јуни 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close