0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Албанската влада утврди текст на два договора од „Отворен Балкан“ поврзани со пазарот на труд

Пред седмиот состанок на иницијативата „Отворен Балкан“, што во Тирана ќе се одржи на 20. и 21 декември, Владата на премиерот Еди Рама го одобри текстот на два договора кои се однесуваат на иницијативата „Отворен Балкан“, а се поврзани со пристап на пазарот на трудот во трите земји: Северна Македонија, Албанија и Србија, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close