БалканДописници Свет

Албанската влада усвои спогодба за слободна трговија со Србија и Северна Македонија и одлука за издавање еврообврзница

Албанската влада денеска го одобри првиот договор за слободна трговија со Србија и Северна Македонија што според министерката за финансии и економија, Делина Ибрахимај, е дел од иницијативата „Отворен Балкан“ и е во интерес на слободното движење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close