БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Албанија следниот месец ќе издаде еврообврзница во износ од 700 милиони евра

Албанската Влада на денешната седница донесе одлука за издавање еврообврзница на меѓународниот пазар во износ од 700 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close