БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Албанија: За изборната кампања социјалистите потрошиле 1,44 милиона, демократите 390.000 евра

Социјалистичката партија (ПС) потрошила 173 милиони лека или над 1,44 милиони евра. Овој износ е трипати поголем од трошоците на Демократската партија(ПД), која потрошила 47 милиони лека или 390 илјади евра. Третата по големина партија во земјата, Движењето за социјалистичка интеграција (ЛСИ) потрошила 43 милиони лека или 360 илјади евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close