БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Акција на грчката крајбрежна служба за спасување на околу 150 мигранти во близина на Пелопонез

Грчката крајбрежна служба рано утрово спровела акција во близина на Пелопонез за спасување на околу 150 лица, веројатно мигранти, кои се превезувале во дрвен чамец, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close