ХроникаХроника.Портал

Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

МВР информира дека ноќеска, од 00.30 часот до 02.00 часот, на подрачјето на Полициска станица Битола, полициски службеници и  инспектори од Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи спровеле заедничка акциска контрола во угостителски објекти во Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close