БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Акционерите во Твитер го одобрија договорот со Маск за купување на компанијата

Првично, Маск се согласи да го купи Твитер, чија вредност сега е проценета на 32 милијарди долари, за 44 милијарди долари во април. Тој се повлече од договорот во јули, тврдејќи дека Твитер не ги исполнил условите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close