БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Акцелераторот УКИМ ги промовираше двете инвестиции во решението Листа и во играта „SciGirl: The Internship“

Акцелераторот УКИМ инвестираше во решението Листа на стартапот „Брандер Студио“ и во играта „SciGirl: The Internship“ на стартапот „Синдекс“ кои учествуваа во акцелераторската програма за поддршка на напредните стартапи и брзорастечките компании, БАУ АПА2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close