0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

Актуелните предуслови за влез во Грција продолжени за уште една седмица

Предусловите и правилата за влез во Грција, односно задолжителен документ за Ковид-19, како и пополнет PLF формулар, кои меѓу другото, важат и за државјаните на Северна Македонија, продолжени се за уште една седмица, до следниот петок 24 септември 2021 година, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close