Дописници МКДОпштински вести

Активности за намалување на отпадот од пластика во Македонска Каменица

Во Македонска Каменица во тек се активности како дел од проектот „CirculaMare“ за намалување на отпадот од пластика, преку кој, како што информираа од Општината, се планира развивање на иновативни решенија за управување со пластиката, која најчесто завршува во реките и езерата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close