Општество

Активности во образовните институции по повод Меѓународниот ден на мирот

По повод Меѓународниот ден на мирот со акцентирање на вистинското значење на мирот како вредност во воспитно образованиот систем и пошироко, денеска МЕЃАШИ во соработка со воспитно образовните институции спроведува низа различни активности во Скопје, Дебар, Гостивар, Велес, Македонски Брод и Виница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close