0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Активни 6.191 ковид-случаи, целосно вакцинирани 35 отсто од граѓаните, трета доза примиле 15 851 лице

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 6.191 од кои најголем број 3177 се во Скопје. Во Куманово има 433 активни случаи, во Велес 316, во Прилеп 243, во Битола 207, во Кавадарци 196, во Штип 191, во Охрид 183, во Кочани 166...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close