0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Активни 5.821 случај, надлежните апелираат невакцинираните да се вакцинираат

Бројот на активни ковид случаи во земјава, според извештајот на Институтот за јавно здравје објавен вчера, изнесува 5.821, а од направени 3.285 тестирања, регистрирани се 419 нови случаи, осум починати и 211 оздравени пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close