БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Активист на популистичката партија „Преродба“ го нападна бугарскиот министер за образование

Инцидентот со министерот Денков доведе до полициска интервенција. Напаѓачот и припаѓал на про-руската и популистичка партија „Преродба“, која ја предводи Костадин Костадинов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close