0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Северна Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Лидерот на граѓанското Движење „Унгарија на сите“ (МММ) и кандидат на здружената унгарска опозиција за премиер Петер Марки-Зај изјави дека доколку победи на парламентарните избори следната пролет, планира да ги екстрадира во нивните матични држави поранешниот македонски премиер Никола Груевски и јорданскиот бизнисмен Заиф Нафа, кои имаат азил во Унгарија.

Back to top button
Close
Close