0_Web_Насловна-слајдерЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

АИ изрази жалење за бесот од извештајот за Украина, но останува на своите заклучоци

„Амнести интернешнл длабоко жали за болката и гневот предизвикани од нашето соопштение за борбените тактики на украинската армија“, соопшти денеска невладината организација, потсетувајќи дека нејзин приоритет е „да се погрижи цивилите да бидат заштитени“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close